Hakkımızda

Er-Bal Gıda,  35 yıllık tecrübesi ile sahip olduğu bilgi ve kazanımları, siz değerli müşterilerimizle paylaşmanın heyecanını yaşamaktadır. Firmamız kurulduğu günden itibaren Organik arı ürünleri ve Organik bakliyat çeşitleri üretimi yapmaktadır. Er-Bal Gıda aynı alanda daha iyi hizmet verebilmek için 2005 yılında şirketleşerek hizmetlerine devam etmektedir.

Ülkemiz ve özellikle yöremiz, 3.000 çeşidi endemik olan, yaklaşık 12.000 nektarlı ve polenli bitki çeşidi ile dünyanın en zengin florasına sahiptir. Er-Bal Gıda bu eşsiz cennette üretmiş  olduğu  organik ballar ve kendi arazimizde üretmiş olduğumuz organik bakliyat çeşitlerini özellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, gibi büyük illerde organik halk pazarlarında ve marketlerin organik raflarında siz değerli müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Ürünlerimiz organik sertifikasyon kuruluşu tarafından denetlenir uluslararası akreditesi kabul edilmiş laboratuvarlarda sertifikasyon kuruluşu tarafından analizi yaptırılır . Sertifikasyon kuruluşu  gerekli pestisit kalıntı analizlerini yaptırdıktan  sonra sertifikalandırılır. Daha sonra hijyenik ortamda çeşitli gramajlarda  ambalajlanır ve SARIGELİN – ARIGELİN markaları ile Organik bakliyat çeşitleri ve  Organik bal olarak satışa sunulur.  

Ayrıca  konvansiyonel olarak üretilen ballarımız ise gerekli analizlere tabi tutulup, Türk Gıda Kodeksi ’ne uygun bulunanlar, otomatik makineler ile hijyenik koşullar altında ambalajlanarak, KIRKÇEŞMEmarkamızla çeşitli ambalaj ve gramajlarda satışa sunulur.

Dünya’daki gelişmeleri yakinen takip eden Er-Bal Gıda Ar-Ge ve Teknoloji Uygulama Birimi aracılığıyla firmamız makine-ekipmanı üretimine geçmiştir. Firmamız makine ekipman üretiminde kısa sürede hızlı bir yol kat etmiş ve hem ülkemizin tamamına hem de yurtdışına (Örneğin;  Yunanistan, Bulgaristan, Saraybosna, Makedonya vs.) üretmiş olduğu alet ekipmanları göndermiştir. Hız kontrol sistemli, 4 çerçeveli – 6 çerçeveli – 8 çerçeveli ve 16 çerçeveli otomatik bal süzme makineleri, ERBAL markası ile hizmete sunulmuştur. Ayrıca bilgi birikim ve tecrübemizi paylaşmak adına ve İlimizin ekonomisine, istihdama, milli gelire de katkıda bulunmak maksadı ile sıvı dolum makineleri de üretmeye başlamıştır. Firmamız ülkemizde  bir çok ilde sıvı dolum, özelliklede bal dolum ve paketleme tesisleri kurmuştur.

Firma olarak misyonumuz sağlıklı ve kaliteli yaşam için siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek,  ve dürüstlük ilkelerinden asla taviz vermeden, kaliteli ve şeffaf bir ticaret anlayışı ile hizmet etmektir.